021-28423015
021-28423015
'

استارلینک : اینجا همان سرعت دانلودی است که شما می توانید در شمال آمریکا انتظارش را داشته باشید

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
طبق داده های SpeedTest Ookla ، در ایالات متحده طی دوره سه ماه اول ، متوسط سرعت بارگیری برای کاربران Starlink از 40 مگابیت بر ثانیه تا 93 مگابیت بر ثانیه متغیر است .

کنجکاو هستید که سرعت اینترنت برای استارلینک در مقایسه با ایالات متحده و کانادا چگونه است ؟ Ooka ، شرکت پشتیبان Speedtest ، نرخ بارگیری برای کاربران استارلینک را در سرتاسر آمریکای شمالی ترسیم کرده و دریافت که نتایج شما ممکن است متفاوت باشد .

اوکلا ، میانگین نتایج دانلود کاربران لاگین شده استارلینک در سایت Speedtest.net را در طول دور 3 ماهه اول سال 2021 بررسی کرده است . 

 

تصویری از نقشه ایالات متحده آمریکا و متوسط سرعت اینترنت

 

بررسی ها نشان می دهد سرعت بارگیری استارلینک می تواند متفاوت باشد ، که با یافته های قبلی اوکلا همسو است . این شرکت می گوید : " در ایالات متحده طی سه ماهه اول سال 2021 ، سرعت متوسط بارگیری استارلینک از 40.36 مگابیت بر ثانیه در شهر کلمبیا ، اورگن تا 93.09 مگابیت بر ثانیه در شهر شستا ، در ایالت کالیفرنیا بود . "

جالب نیز اینجاست که اوکلا سرعت استارلینک را با ارائه دهندگان اینترنت مستقر در زمین در سطح شهر مقایسه می کند . در برخی موارد ، پیشرفت چشمگیر بود . به عنوان مثال ، در روستای تِهاما ، در کالیفرنیا ، استارلینک نرخ های بارگیری را ارائه می دهد که 545.6٪ سریعتر از رقبا است .

 

تصویری از نقشه ایالات متحده آمریکا و. مقایسه سرعت دانلود در مناطق گوناگون

 

اوکلا می گوید : " اما در مناطق دیگر ، سرعت استارلینک ناامیدی را با خود به همراه داشته است . " در شهرستان کلِی ، میسوری ، خدمات و سرویس ها سرعت 67.8 درصد را پشتیبانی می کند که کندتر از پشتیبانان و ارائه دهندگان رقیب است . گفته شد ، شهرستان کلِی ، که شامل کانزاس سیتی و میسوری است - ارائه دهندگان اینترنت دارای فیبر است . بنابراین احتمالاً این مقایسه بهترین مقایسه در سطح شهرستان نیست .

در کانادا ، میانگین سرعت دانلود استارلینک ، 53.6 مگابیت در ثانیه در انتاریو تا بالاترین میزان 80.6 مگابیت در ثانیه در ساسکاچوان است .

 

تصویری از نقشه کشور کانادا و بررسی میانگین سرعت دانلود ایتارلینک در این کشور

 

 

اوکلا همچنین سرعت استارلینک را با ارائه دهندگان موجود در کشور مقایسه کرد . اما توجه به این نکته مهم است که استانهای کانادا بسیار بزرگتر از شهرستانهای ایالات متحده هستند و مناطق روستایی و شهری را در بر می گیرند .

 

نقشه کشور کانادا و مقایسه سرعت دانلود استارلینک با بقیه ارائه دهندگان در استان های مختلف

 

اوکلا می گوید : " در ساسکاچوان و مانیتوبا ، مشتریان استارلینک سرعت بارگیری متوسط 59.6٪ و 38.5٪ سریعتر از سایر ارائه دهندگان باند پهن ثابت را گزارش دادند . در کوِبِک ، میانگین سرعت بارگیری تقریباً یکسان بود و استارلینک تنها 3.4٪ کندتر عمل می کند . از طرف دیگر ، در آلربرتا ، انتاریو و نیوبرانزویک ، سرعت متوسط دانلود استارلینک به ترتیب 20.9٪ ، 24.2٪ ، 29.5٪ و 40.7٪ کندتر از سایر ارائه دهندگان باند پهن ثابت بود . " 

عامل دیگری که این شرکت مورد بررسی قرار داد تأخیر استارلینک بود . به طور کلی ، اوکلا دریافت که تأخیر متوسط تقریباً همیشه بیشتر از ارائه دهندگان پهنای باند است ، که میتوان انتظار داشت استارلینک با تاباندن داده های اینترنت از ماهواره های در مدار به دیش در خانه مشترک کار می کند . در نتیجه ، انتقال داده های اینترنتی معمولاً در مقایسه با یک کابل فیبر نوری یا یک سیگنال سلولی محلی بیشتر طول می کشد .

 

تصویری از نقشه امریکا و مقایسه تاخیر خدمات استارلینک

 

با این وجود ، نرخ تأخیر استارلینک به شدت بهتر از سایر ارائه دهندگان اینترنت ماهواره ای است . در ماه نوامبر ، اوکلا داده هایی را در اختیار پی سی مگ قرار داد که نشان می داد رقبای ( آنها ) HughesNet و Viasat's Exede به طور متوسط 728 میلی متر و 643 میلی متر در تأخیر هستند .

استارلینک نیز هنوز در نسخه بتا است و بنابراین در حال کاراست . با این حال ، سرویس اینترنت ماهواره ای امیدوار است که با گذشت زمان فقط سریعتر شود . به عنوان مثال ، اسپیس ایکس قصد دارد اواخر امسال نرخ بارگیری سرویس را به 300 مگابیت در ثانیه ارتقا دهد . اینکه آیا می توان این سرعتها را در استفاده روزمره منظم حفظ کرد ، مسئله دیگری است . هنگامی که اسپیس ایکس این فناوری را تصفیه کرده و ماهواره های بیشتری را به مدار زمین پرتاب کرده است ، این شرکت همچنین به سرعت 1گیگابایت در ثانیه و سپس 10گیگابایت در ثانیه نگاه دارد .

اوکلا در یک پست وبلاگی می نویسد: " آزمایش Ell ) Musk's Starlink مطمئناً جذاب است و ما برای دستیابی به خدمات بهتر برای ساکنان روستاها تحسین می کنیم .) این شرکت  گفته است که ، در روز استارلینک به وضوح روزهای اولیه است . ما خواهیم دید که با پرتاب ماهواره های بیشتر و پیوستن کاربران بیشتر به این سرویس ، عملکرد چگونه بهبود می یابد . "

 

منبع : pcmag