021-28423015
021-28423015
'

مایکروسافت به ساخت یک ابر رایانه آب و هوایی کمک می کند

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
این ( ابر رایانه ) به عنوان پیشرفته ترین ماشین اختصاص یافته به علم هواشناسی مطرح شده است .

مایکروسافت و مت آفیس ، سرویس ملی هواشناسی انگلیس ، با یکدیگر همکاری می کنند تا یک ابر رایانه آب و هوا را که پیشرفته ترین ماشین اختصاص یافته به علم هواشناسی خواهد بود ، ( ساخته ) و گسترش دهند . 

هدف آماده سازی بهتر مردم انگلیس در برابر شرایط جوی سخت و تغییر اوضاع است . در فوریه سال 2020 ، دولت انگلیس 1.2 میلیارد پوند (1.7 میلیارد دلار) بودجه برای توسعه این ابر رایانه پیشرفته سرمایه گذاری کرده است که انتظار می رود تا تابستان 2022 راه اندازی شود . 

با یک بار استفاده موثر ، به هزاران روش کار خواهد کرد : 

  • اصلاح کردن و بهبود برنامه ها و پروژه های مبتنی بر ریسک 
  • افزایش امادگی های اضطراری پیش از طوفان های محلی ، باران شدید و جاری شدن سیل
  • افزایش دسترسی به ( منابع ) عظیم تری از اطلاعات و داده های آب و هوایی
  • فراهم کردن اطلاعات دقیق تر باد و دما را برای صنعت هواپیمایی ، و بهره وری و ایمنی بیشتر سوخت

مدیر عامل شرکت مت آفیس ، پنی اندرسبی در بیانیه ای گفت : " ما لذت می بریم که در این همکاری در حال کار با مایکروسافت هستیم تا توانایی های ابر رایانه بعدی خود را ارائه دهیم . "سرویس آب و هوای ملی با ابر رایانه غریبه نیست : در نوامبر 1997 ، Cray T3E 900/1200 آن در رتبه سوم جهان قرار گرفت . 

اندرسبی ادامه داد : " با همکاری ما ، مجموعه داده های آب و هوایی با بالاترین کیفیت و پیش بینی های دقیق تر را ارائه خواهیم داد . این یک توانایی منحصر به فرد خواهد بود که نه تنها مت آفیس بلکه انگلیس را در خط مقدم مدل سازی محیط و محاسبات با کارایی بالا حفظ خواهد کرد . "

انتظار می رود این همکاری یک دهه ای نوآوری های علمی و فناوری را به همراه داشته باشد و 13 میلیارد پوند (18 میلیارد دلار) منافع مالی قابل توجه برای انگلیس فراهم کند .

کلر بارکلی ، مدیر عامل شرکت مایکروسافت انگلیس گفت : " مت آفیس مدت طولانی مترادف با برتری و نوآوری در درک ما از تأثیر آب و هوا است . برای پیشرفت با چالش های اکولوژیکی که با آن روبرو هستیم ، نیاز به نوآوری ، فناوری و مشارکت داریم . "

او ادامه داد : " پتانسیل عمیق خبرگی و تخصص ، ظرفیت جمع آوری داده ها و بایگانی تاریخی مت آفیس ، همراه با مقیاس گسترده و قدرت ابر رایانه در مایکروسافت آزارو به معنای بهبود پیش بینی ، و کمک به مقابله با تغییرات آب و هوا است و اطمینان حاصل کنید که انگلیس در دهه های آینده در خط مقدم علوم اقلیم باقی خواهد ماند . "

منبع : pcmag