021-28423015
021-28423015
'

SpaceX می خواهد تا اینترنت استارلینک را برای ماشین ها ، قایق ها ، و هواپیما ها به ارمغان بیاورد.

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
این شرکت با استناد به اینکه نیاز به اینترنت برای کامیون ها و بارکش ها دارد ، در حال تلاش برای دریافت حکم ترخیص از FCC برای فناوری دیش استارلینک برای وسایل حمل و نقل عمومی است .

SpaceX می خواهد سیستم اینترنت ماهواره ای Starlink خود را روی اتومبیل ، قایق و هواپیما راه اندازی کند .

این سیستم در حال حاضر برای تأمین 150 مگابیت در ثانیه و افزایش سرعت باند پهن برای اقامتگاه های افراد طراحی شده است. اما روز جمعه ، SpaceX درخواستی را برای دریافت اجازه استفاده از Starlink به وسایل نقلیه در حال حرکت در ایالات متحده به FCC ارائه داد. Tesmanian از اولین رسانه هایی بود که اخبار را گزارش کرد . 

این شرکت نوشت: " دیگر کاربران مایل نیستند از اتصال در حین حرکت ، اعم از رانندگی با یک کامیون در سراسر کشور ، انتقال یک محموله از اروپا به بندر ایالات متحده و یا هنگام پرواز داخلی یا بین المللی ، چشم پوشی کنند . این نرم افزار گام بعدی را با جستجوی نفوذ و قدرت برای ESIM ( ایستگاه های زمینی در حال حرکت ) برمی دارد که امکان گسترش آن شبکه از خانه ها و دفاتر به وسایل نقلیه ، کشتی ها و هواپیماها را فراهم می کند . "

این درخواست محدودیت ، در سیستم محدودیت SpaceX اداره می شود . اگر شما میان اولین مشتریان خوش شانس این شرکت هستید که استارلینک را امتحان می کنید ، این شرکت یک دیش ، که توانایی دریافت سرعت بالای پهنای باند از ماهواره های مدار را دارد ، برای شما خواهد فرستاد . به هر حال ، دسترسی اینترنت شما ، به زندگی شما مسدود می شود . از این رو ، شما نمی توانید ظرف ماهواره Starlink خود را در یک سفر آخر هفته در خارج از منزل حمل کنید و همچنان دسترسی باند پهن داشته باشید .

SpaceX اکنون از این مرجع می خواهد که همان فناوری ظرف را روی اتومبیل ها ، قایق ها و هواپیماها به کار گیرد. با این حال ، این شرکت نشان می دهد که در حال حاضر فقط  " نصب کنندگان واجد شرایط "  قادر به تجهیز دیش های در وسایل نقلیه خواهند بود .

این شرکت در لیستی نوشت : " خدمات SpaceX ، ترمینال های نصب ESIM ( ایستگاه زمینی در حرکت ) را بر روی وسایل نقلیه و شناورها توسط نصب کننده های واجد شرایط که درک درستی از محیط تابش آنتن دارند و اقدامات مناسب برای به حداکثر رساندن محافظت از عموم مردم و افرادی که وسیله نقلیه و تجهیزات را انجام می دهند ، مطمئن خواهد کرد . " 

در توئیتر ، آیلان ماسک مدیرعامل SpaceX نیز به برنامه FCC اشاره کرد . متاسفانه ، فناوری استارلینک برای ماشین های تسلا نخواهد آمد . او در یک توییت گفت : " خودروهای تسلا به Starlink اتصال نمی یابند ، زیرا ترمینال ما بسیار بزرگ است. این مخصوص هواپیماها ، كشتی ها ، كامیون های بزرگ و RV است . " 

یکی از موانع بالقوه این برنامه چگونگی تقسیم فن آوری Starlink در برخی از طیف های رادیویی مورد استفاده در تاسیسات ناسا و رصدخانه های نجومی است. در پاسخ ، SpaceX موافقت کرده است که هنگامی که وسیله نقلیه حامل فناوری دیش استارلینک در نزدیکی است استفاده رادیویی را محدود یا قطع کند . 

SpaceX از FCC درخواست می کند این برنامه را در اسرع وقت تأیید کند. برای آزمایش سیستم اینترنت ماهواره ای می توانید به وب سایت رسمی Starlink بروید. با این حال ، این شرکت نمی خواهد آن را در بسیاری از مناطق ایالات متحده تا اواسط تا اواخر سال 2021 راه اندازی کند .

منبع : pcmag