021-28423015
021-28423015
'

موارد جدید در ویندوز 10 ، یک نگاه ساده

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
پیش نمایش ساخت ویندوز 10 مایکروسافت ، آیکون های ساده شده جدید و همچنین ظاهر به روز شده برای صفحه اخبار و علاقه های آینده را نشان می دهد. انتظار نمی رود این تغییرات در به روزرسانی بهار 2021 وارد شود ، اما احتمالا همین پاییز است .

ظاهر ویندوز 10 طی چند سال گذشته تقریباً راکد مانده است ، فقط با چند تغییر در لبه های آن . اما مایکروسافت سرانجام ظاهر سیستم عامل دسک تاپ خود را به روز می کند . 

در آن بالا پنل اخبار و اطلاعات جدید و چیدمان ساده ای از آیکون ها وجود دارد . آن ها در حال حاضر برای زیر مجموعه از اعضای برنامه Windows Insider در کانال Insider Dev با Build 21327 در دسترس است . برای همه افراد ، انتظار می رود عناصر جدید در انتشار پاییز ، پدیدار شود ، که شامل خصوصیات جدید طراحی نیز می شود ، مانند پنل های شناور سیستم و گوشه های گرد شده پنجره .

همه آن ها تغییرات قابل توجهی در ظاهر خط اتصال هستند ، اما آن ها به اندازه آنچه در پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل Chrome ، ویندوز 10 ایکس وجود ندارد ، سخت نیست . کانال Beta Insider جایی است که شما پیش نمایش بعدی و به روز رسانی ویندوز 10 Spring 20201 ( aka 21H1 ) را پیدا خواهید کرد . 

اخبار و علاقه مندی ها 

در حال حاضر منوی شروع ویندوز 10 شامل دکمه های Weather و خبر است تا شما اطلاعات را درباره آن موضوعات سریع و فوری دریافت کنید ، اما این شرکت در حال ساهتن یک پنل اختصاص یافته جدید است که با نوار وظیفه کامل و تصاویر داستانی ارائه و پدیدار می شود . این پنل استوری های کاملی را در جستجوگرتان برای شما باز می کند ، جایی که این معرفی و اراده دوباره طراحی شده است ، با کارت های بزرگتر برای هر استوری . این کارت ها حتی شامل دکمه های Like مانند فیس بوک هستند تا بتوانید درمقابل اخبار واکنش نشان دهید ، که در خبرخوان سایر کاربران نشان داده می شود و احتمالاً بر آنچه در بازخورد نشان داده می شود تأثیر می گذارد . 

 

تصویر پنلی از مایکروسافت

 

آیکون های جدید سیستم 
از زمان اعلام آن در کنفرانس Build 2017 ، سیستم طراحی روان به آرامی راه خود را به سیستم و برنامه های ویندوز باز کرده است. Fluent بر شفافیت ، انیمیشن ظریف و تایپوگرافی و شمایل نویسی ساده تأکید دارد. طراحی جدید Dev Build 21327 فونت جدیدی را برای آیکون ها معرفی می کند که Segoe Fluent Icons نام دارد. ظاهر ساده و خط دار آنها روند دور از اسکوئومورفیسم در رابط ها را ادامه می دهد .

 

تصویری از آیکون ها و شمایل مختلف

 

این نسخه همچنین شامل اصلاحات و به روزرسانی های دیگری مانند نسخه 64 بیتی PowerShell برای دستگاه های ARM64 است. برای ثبت نام در Insider builds و امتحان کردن ویژگی های جدید برای خود (ضمن اینکه بخاطر داشته باشید که این نرم افزار بدون تضمین ثبات است و از قبل منتشر شده است) ، به insider.windows.com مراجعه کنید .

 

منبع : pcmag