021-28423015
021-28423015
'

4 موبایل اندروید که همان قدرت هلیکوپتر مریخ نورد ناسا را دارد

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
شرکت کوالکام می گوید که پردازنده عمومی و مشتکر کوالکام اسنپ دراگون که قدرت دهنده اکثریت موبایل های اندرویدی در آمریکا است ، در درون Ingenuity ، هلیکوپتر مستقل و بدون خلبانی که هم اکنون در مریخ است ، استفاده می شود .

هلیکوپتر دیروز از طریق مریخ نورد Perseverance به سیاره سرخ داخل شد ( که در آن پردازنده ای مشابه آنچه شما اوایل در iMacs پیدا می کرده اید ، استفاده می شود ) ، و این اولین تلاش ما برای پرواز کردن بعضی چیز ها در اتمسفر مریخ خواهد بود . 

Snapdragon در سیاره سرخ پرواز می کند

هلیکوپتر Peserverance's Ingenuity از پردازنده اسنپ دراگون 801 که از سیستم عامل های پروازی Snapdragon استفاده می کند ، قدرت گرفته است . Ingenuity بخشی از ماموریت اصلی نیست ، این اثبات یک مفهوم است تا نشان دهد که شما می توانید با پنج برنامه آزمایش پرواز در ماه آینده ، در مریخ پرواز کنید . 

سیستم عامل پرواز اسنپ دراگون در سال 2015 اعلام کرد که دارای یک سی پی یو 2.26 هرتزی است و در حد 4K ویدیو ضبط می کند . هلی کوپتر 4 پوندی باید قوی تر از فضا نوردش باشد زیرا آن به طور خودگردان متوجه می شود که چگونه در زمان واقعی شرایط پیچیده را هدایت کند . Ingenuity باید بداند و متوجه باش که چگونه خود را گرم نگه دارد و سپس پرواز کند یا فرود بیاید ، و همه این ها بدون دخالت و درگیری انسان است . پرواز حداکثر تا 16 فیت بالا می رود و تا 90 ثانیه هم حداقل طول می کشد . 

این هلیکوپتر ، دارای یک دوربین به سمت پایین ، یک دوربین هدایت شده 0.5 مگاپیکسلی ، و دوربین جلوی 13 مگاپیکسل است و که به آن کمک می کند تا متوجه شود چه چیزی در اطراف آن است . مولفه " تلفن " هلیکوپتر ، با فرکانس 900 مگاهرتزی اجرا می شود . مشابه بسیاری از تلفن های بی سیم و اطلاعات را تا سرعت حداکثر 250 کیلوبیت بر ثانیه در مسافت نیم مایل به مریخ نورد انتقال می دهد . 

4 موبایل که با اسنپ دراگون 801 اجرا می شوند 

چیپست اسنپ دراگون 801 در تلفن های مشهور و ستودنی آن زمان بسیار معروف و محبوب بود . در اینجا 4 موبایل که دارای همان قدرتِ هلیکوپتر در مریخ هستند ، وجود دارد : 

OnePlus One

در سال 2015 ،  OnePlus On یک موبایل اندرویدی الهامی همراه با قیمت شکست ناپذیر و قدرتی برای ذخیره است که با انتظارات برای یک موبایل هوشمند مقرون به صرفه رقابت می کند . 

Samsung Galaxy S5

در سال 2014 ، من گفتم که امروزه Galaxy S5 سریع ترین ، و کاربردی ترین تلفن هوشمند در دسترس است . Galaxy S5 بهترین صفحه نمایشگر ، بهترین عملکرد Wi-Fi ، و بهترین دوربین را برای موبایل های اندروید دارد . 

LG G3

در سال 2014 ، ما گقتیم که LG G3 به نحوی بسته بندی شده از صفحه نمایش سخت جهانی و یک باتری بزرگ در یک کیس نازک ، خوب و با احساس ، است ، که آن را به پیشرفته ترین موبایل در بازار و مارکت تبدیل می کند  . 

HTC One M8

در سال 2014 ، ما گفتیم " برنامه ها با فوریت اجرا می شوند ، بازی ها هموار اجرا می شوند ، و وبسایت های صفحه دکستاپ به آسانی اجرا می شود . همه چیز بخواطر استفاده روان باتری است . 

استقامت : قدرت iMac اولیه 

بر طبق این سند ناسا ، استقامت هلیکوپتر بر پایه یک چیپست قدیمی است . این به این دلیل است که مریخ نورد تشابه بالایی  از لحاظ حس کنجکاوی به مریخ نورد قبلی دارد . رایانه با تشعشعات سخت دارای 256MB رم و 2GB حافظه است و با پردازنده سازگار PowerPC 750 با فرکانس 200 مگا هرتز اجرا می شود . این به شما تقریبا iMac اصل 1998 ، یا _ اگر شما ترجیح می دهید _ مدل 1998 "Wallstreet Powerbook G3 " را می دهد . ( ما iMac را هم بررسی کردیم . آنچه را که بررسی کردیم در متن زیر چک کنید ) 

البته سنسور ها و دوربین های بسیار قوی تری از آنچه که در iMac اولیه وجود داشت ، همانند دوربین ناوبری 20 مگاپیکسلی و چندین رادیو دوربرد وجود دارد . 

منبع : pcmag