021-28423015
021-28423015
'

برتری هوش مصنوعی بر انسان در تست ارزیابی شخصیت بر اساس تصویر

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
الگوریتمی از هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل تصاویر سلفی مختلف از یک شخص، قضاوت‌های شخصیتی پایدار ارائه می‌دهد.

هوش مصنوعی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته و توانسته در برخی زمینه‌ها انسان را شکست دهد. اخیرا تحقیق جدیدی صورت گرفته که در آن هوش مصنوعی ویژگی‌های شخصیتی را توسط تصاویر سلفی تشخیص می‌دهد. هوش مصنوعی توانسته در این حوزه عملکرد بهتری نسبت به انسان از خود نشان دهد. این تحقیق در روسیه صورت گرفته و محققان در این کشور توانسته‌اند الگوریتمی از هوش مصنوعی را به گونه ای توسعه دهند که کارایی بهتری نسبت به انسان و دستگاه‌های دیگر داشته باشد.

این هوش مصنوعی تصاویر سلفی را بر اساس ویژگی‌های شخصیتی شامل برونگرایی، عصبانیت، توافق‌پذیری، پذیرای تجارب جدید بودن و وجدان قضاوت کرده است.

محققان دقت این هوش مصنوعی را بالاتر از حد متوسط توصیف می‌کنند، البته نتایج آن بهتر از انسان‌ها در هنگام مواجهه با افراد ناشناس است. تیم توسعه‌دهنده این هوش مصنوعی متوجه شد که الگوریتم با تجزیه و تحلیل تصاویر سلفی مختلف از یک شخص، قضاوت‌های شخصیتی پایدار ارائه می‌دهد. این هوش مصنوعی در زمان ارزیابی تصاویر سلفی زنان عملکرد بهتری در مقایسه با مردان داشت و به بهترین نحو می‌توانست وجدان افراد را در مقایسه با سایر خصوصیات شخصیتی قضاوت کند.

دست یک ربات سفید


در این تحقیق ۳۱ هزار عکس سلفی از ۱۲ هزار داوطلب مورد بررسی قرار گرفته و افراد علاوه بر تصاویر سلفی، پرسشنامه شخصیتی را نیز پر کردند که در نتیجه متوجه شدند که پتانسیل‌های بالایی برای این هوش مصنوعی که قادر به تشخیص ویژگی‌های شخصیتی بر اساس چهره افراد است، وجود دارد.

محققان به این موضوع اشاره کرده‌اند که از آن می‌توان برای تبلیغات استفاده کرد ، به گونه ای که شرکت‌ها می‌توانند با ارزیابی چهره، شخصیت افراد را تشخیص دهند و مشتریان را با محصولات خود هدف بگیرند.

 

منبع : دیجیاتو