021-28423015
021-28423015
'

چرا نباید اجازه دهیم که هوش مصنوعی به جای ما بنویسد؟

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
نوشتن فقط لفظ "نوشتن" نیست، نوشتن یکی از مؤلفه های سواد است که شامل خواندن ، نوشتن و تفکر است. با اجازه دادن به ابزارهای نوشتن برای انجام عمل نوشتن برای ما ، سواد ما محو می شودو ما تصمیم گیری های خود را بر پایه برداشت های سطحی انجام می دهیم ، نه اینکه به تفکر انتقادی یا تحلیلی بپردازیم.

تصویر نزدیک از متن نوشته شده به زبان انگلیسی

در ابتدا باید گفت که ماشین آلات برای عمل نوشتن بهترهستند، آنها می توانند جملات ما را تمام کنند، به ایمیل های ما پاسخ دهند، گزارش های خبری و حتی رمان بنویسند، اما فقط به یک دلیل است که آنها نمی توانند آنگونه که باید عمل کنند.

هوش مصنوعی یک انقلاب فناوری را راه اندازی کرد که طی یک دهه آینده تجارت را متحول می کند. قدرتمندترین استفاده برای هوش مصنوعی ممکن است در زمینه پشتیبانی تصمیم گیری باشد، جایی که الگوریتم ها در هنگام کار به دنبال دانش و مشاوره هستند. گارتنر می گوید افزایش هوش مصنوعی 2.9 تریلیون دلار ارزش تجاری در سال 2021 ایجاد می کند.
تکامل هوش مصنوعی برای امنیت شرکت ضروری بوده به این دلیل که مجرمان سایبری از آن برای ساختن نرم افزارهای مخرب بهتر استفاده می کنند. ما در زمینه ساخت ، طراحی ، حمل و نقل و بخش های بی‌شمار دیگری از هوش مصنوعی بهره مند خواهیم شد. به طور خلاصه، هوش مصنوعی پیشرفت بزرگی برای تجارت خواهد بود. اما مهم است که وقتی این همکاری را با هوش مصنوعی آغاز می کنیم هوش انسانی را هم محافظت کنیم چرا که بزرگترین تهدید برای هوش انسانی، نرم افزاری است که می نویسد.

هوشمند کسالت آور

جریان اصلی مشاغل نوشتن هوش مصنوعی از چهار سال پیش با پاسخ هوشمند Google آغاز شد به گونه ای که به کاربران Google Inbox چند گزینه برای پاسخ به اکثر ایمیل ها ارائه شد. این ویژگی هنوز در Gmail وجود دارد، و با یک کلیک می توانید پاسخ دهید "متشکرم!" یا "من آن را برای شما ارسال می کنم" یا "جمعه آن را انجام خواهیم داد!". سال گذشته گوگل Smart Compose را اضافه کرد که جملاتی که شروع می شود را به پایان می رساند. استفاده از پاسخ هوشمند و نوشتن هوشمند باعث صرفه جویی در زمان می شود اما پاسخ ها را کسل کننده می کند. در پاسخ باید گفت که گوگل اطمینان می دهد که پاسخ ها عمومی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که کسی را اذیت نکند (به عنوان مثال ، هوش مصنوعی گوگل هرگز از ضمایر جنسیتی مانند "he" یا "she" در زبان انگلیسی استفاده نمی کند) تا همه ما در پاسخ هایمان یکسان باشیم. گوگل تنها نیست. Lightkey یک برنامه Windows ایجاد کرده است که مانند Smart Compose Google عمل می کند.

Quillbot ابزاری مبتنی بر رایانش ابری است که می تواند آنچه را که می نویسید (یا آنچه را که از نوشتار دیگران کپی می‌کنید) را تغییر دهید و به طور معمول متن ناخوشایند تولید می‌کند. چرا که دستگاه ها گوش برای شنیدن ندارند.

StoryAI ابزاری مبتنی بر OpenAI است که در صورت نوشتن آغاز متن، کل داستان را خواهد نوشت. می توانید ستونی را که StoryAI نوشت ، بخوانید و تصمیم بگیرید که چه کسی کار بهتری انجام داده است.

شرایط غم انگیزی است وقتی می بینیم که هوش مصنوعی اخبار اقتصادی را عمدتاً برای مصرف انسان می نویسد ، اما سایر هوش مصنوعی نیز این داستان ها را می خوانند تا بتوانند در سیستم های تجاری خودکار وارد کنند. هوش مصنوعی کار نوشتن و خواندن را انجام می دهد و در بعضی مقاطع هوش مصنوعی فقط قصد دارد انسانها را از تجارت جدا کند. نوشتن خودکار نه تنها بهتراست بلکه در بسیاری موارد به ابزارهایی که برای نوشتن استفاده می کنیم تبدیل می شود.فقط اینکه اجازه دادن به دستگاه ها برای انجام کار نوشتن رشد خواهد کرد که مشکلی در این مورد وجود ندارد و مشکل اصلی اجازه دادن به هوش مصنوعی برای نوشتن است که نوشتن فقط لفظ "نوشتن" نیست، نوشتن یکی از مؤلفه های سواد است که شامل خواندن ، نوشتن و تفکر است. نوشتن شامل تجدید نظر است که تفکر را روشن می کند، ما فکر می کنیم وآنچه را که فکر می کنیم می نویسیم سپس با خواندن آنچه می نویسیم خطاهای موجود در تفکر خود را متوجه می شویم یا حداقل به روشی که تفکر خود را بیان کرده ایم، بازنویسی می کنیم تا افکار ما به وضوح و با دقت و کامل بیان شود. این عمل در هسته اصلی توانایی ما برای تجزیه و تحلیل ، ایجاد ، تصمیم گیری های خوب و پیشرفت در زندگی و کار ما قرار دارد.

سواد و تفکر به هم مرتبط هستند. این نکته ایده جورج اورول دررمان 1984 بود. دولت توتالیتر در آن کتاب از محدودیت هایی برای زبان استفاده می کرد تا اندیشه پیچیده را با هدف کاهش دامنه فکرغیرممکن کند که ظاهراً به منظور آرامش و حفظ مردم بود.

نوشتن،  ما را مجبور می کند که با افکار خودمان مقابله کنیم و این باعث می شود که توانایی خود را برای تفکر واضح پرورش دهیم، این همچنین پایه و اساس توانایی ما برای صحبت با منطق و انسجام است. به طور مثال حتما توجه کرده اید که نویسندگان خوب تمایل دارند خوب صحبت کنند.نوشتن به حافظه نیز کمک می کند بنابراین به هوش مصنوعی اجازه دهید تا فقط وظیفه برقراری ارتباط را داشته باشد.نکته قابل توجه دیگر، توانایی نوشتن یک گزاره، استفاده یا از دست دادن آن است و سیستم های هوش مصنوعی که برای ما می نویسند می توانند ما را به تدریج از دست بدهند.

با اجازه دادن به ابزارهای نوشتن برای انجام عمل نوشتن، سواد ما محو می شود و ما تصمیم گیری های خود را بر پایه برداشت‌های سطحی انجام می‌دهیم ، نه اینکه به تفکر انتقادی یا تحلیلی بپردازیم.
به این ترتیب ، در وهله اول لازم نیست که خاص فکر کنید. متن ، متن های کوتاه ، پیام کوتاه ، خودکار ، درست کردن ایموجی ها، ما در حال قدم زدن به سمت ایدئوکراسی هستیم. هوش مصنوعی که ارتباطات تجاری ما را برای ما می نویسد ، نسخه حرفه ای همه چیز است. رابطه ما با سواد بر روی یک طیف است. ما باید تلاش کنیم تا به سمت انتهای خوب آن طیف حرکت کنیم ، نه بد. چرا که ما انسانها با زبان و سواد کاملا آشناهستیم وباید با زبان و سواد بهتر فکر کرده وارتباط برقرار کنیم.

با این سرعت پیشرفت هوش مصنوعی، آن ها درآینده شغل های ما را خواهند گرفت و در نهایت هیچ فایده ای برای ما ندارند غیر از این که ما را به عنوان حیوانات خانگی نگه دارند و باید نگران این باشیم که هوش مصنوعی همه ما را دچار حیرت کند به گونه ای که ماشین‌ها روز به روز باهوش‌تر می‌شوند. کارآمدترین راه برای هوش مصنوعی برای اینکه ما را دچار حیرت کند این است که وظیفه نوشتن از ما را بر عهده بگیرند در نتیجه افراد انتقادی و خلاق ما ضعیف و ذهن ما کسل کننده خواهد شد. و همه ما آنقدر خسته کننده خواهیم شد که ماشین آلات حتی ممکن است ما را به عنوان حیوانات خانگیشان هم قبول نکنند.

اگر نگران این هستید که هوش مصنوعی همه ما را از کار بیاندازد ، می توانید امروز و هر روز کاری در مورد آن انجام دهید: اجازه ندهید هوش مصنوعی کلمات را در دهان انسان بگذارد. نوشتن خودکار را به تمام اشکال آن رد کرده و نوشتن خود را انجام دهید و برای خودتان فکر کنید.

خطر این نیست که ماشینها باهوش ترمی شوند، این است که انسان ها گول می خورند.

 

منبع: computerworld