021-28423015
021-28423015
'

وقتی گوگل رژیم می‌گیرد ؛ نسخه جدید اندروید نامگذاری شد

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
نام جدید بسیار خلاق نیست ، اما مطمئناً ساده است. گوگل می گوید تصمیم گیری برای رها کردن نام گذاری بر پایه شکر ، از نگرانی بخاطر انحطاط و دسترسی صورت گرفته است.

با کیک و شیرینی خداحافظی کنید ، زیرا پلتفرم تلفن همراه Google در حال رژیم گرفتن است. از سال 2009 ، گوگل هر ورژن عمده سیستم عامل Android خود را با یک نام دارای مضمون دسر معرفی کرده است. این اسمها از زمان انتشار  Android Cupcake  به ترتیب حروف الفبا پیشرفت کرده اند ، که پس از آن دونات ، سپس Eclair ، سپس Froyo  و همینطور ادامه داده است تا pie در این سال. اما با راه اندازی جدیدترین سیستم عامل موبایل خود ، این سلطنت شیرینی به پایان می رسد.

استند اورئو اندروید مقابل دفتر مرکزی گوگل

این سیستم عامل که در حال حاضر با نام Android Q شناخته می شود ، از ماه مارس در نسخه بتا عمومی قرار داشت. گمانه زنی های آنلاین زیادی در مورد اینکه  دسر جدید Google   تم جدید Q را ممکن است به عنوان نام رسمی استفاده کند وجود دارد — !Quindim کیک ملکه! جالب است. اما امروز با اعلامیه Google مشخص شد که هیچ یک از این موارد نخواهد بود. در حقیقت ، به هیچ وجه نامی وجود نخواهد داشت. نام جدید سیستم عامل گوگل، اندروید 10 خواهد بود.


یافتن نامی که واقعاً قابل اعتماد باشد ، همیشه دشوار بود.
کائوری میاکی - مدیر ارتباطات اندرویدی

نام جدید بسیار خلاق نیست ، اما مطمئناً ساده است. گوگل می گوید تصمیم گیری برای رها کردن نام گذاری بر پایه شکر ، از نگرانی بخاطر انحطاط و دسترسی صورت گرفته است.

کائوری میاکی ، مدیر ارتباطات اندرویدی در Google ، می گوید:

"ما سالهاست که از کاربران مختلفی این فیدبک را گرفته ایم که این اسم ها توسط همه افراد در جهان قابل درک نیستند."

اندروید در سراسر جهان توزیع شده است و بیش از 2.5 میلیارد دستگاه بر اساس آن کار می کند ، بنابراین نامگذاری هر نسخه بر اساس یک "دسر آمریکایی" مناسب نخواهد بود.

 

یکی دیگر از به روزرسانی های Google به دلیل دسترسی: در حالی که روبات سبز همچنان در لوگو اندروید وجود دارد ، آرم کلمه "Android" از سبز به سیاه تغییر می کند. این شرکت می گوید ، این تغییر برای خوانایی این کلمه برای افراد دارای نقص بینایی می باشد تا خواندن آن را آسان تر کند. گوگل همچنین مجموعه جدیدی از رنگ‌های با کنتراست بالا را برای برند اندرویدی منتشر کرده است که بتواند خوانایی را در همه مکانهایی که آرم ظاهر می شود بهبود بخشد.


میاکی می گوید: "آنچه بعد از 10 می آید 11 است".

اندروید 10 برای انتشار عمومی "در هفته های آینده" تنظیم شده است. اما هنوز یک بازه زمانی خاص تر اعلام نشده است.

 

منبع : wired