021-28423015
021-28423015
'

ایجاد سیستم مبتنی بر بلاکچین در مسکو برای شفاف سازی فعالیت های شهری

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
روسیه اعلام کرده که قصد دارد از تکنولوژی مبتنی بر بلاکچین برای میزبانی سرویس های اداری خود و شفاف سازی فعالیت هایش برای شهروندان استفاده نماید.

قلعه تاریخی در مسکو با دیوار های قرمز

این کشور با برگزاری مزایده به دنبال پیمانکاری است که بتواند نوعی سیستم مبتنی بر اتریوم برای آن طراحی کند و از طریق این سیستم صدور اسناد مالکیت ملک و تخصیص غرفه در بازارهای ویژه محصولات کشاورزی را انجام دهد. این بازارها مجموعا ۲۷۰۰ جایگاه یا استند دارند که پس از بررسی درخواست کشاورزان برای فروش محصولات در اختیارشان قرار داده می شوند و چندی است که بررسی ۲۰ هزار درخواست ارائه شده برای دریافت آنها از طریق بلاکچین انجام می شود.

هزینه توسعه این سیستم برابر با ۸۶۰ هزار دلار برآورد شده و طبق پیش بینی ها ساخت آن بعد از پیدا شدن پیمانکار و عقد قرارداد شصت روز به طول خواهد انجامید.
هدف از این پروژه تقویت تکنولوژی بلاکچین و استفاده از آن برای بهبود اعتماد عمومی به توانمندی های الکترونیکی مسکو از طریق شفاف سازی هر چه بیشتر در فرایندها عنوان شده است.

وزارت فناوری اطلاعات روسیه که در واقع مجری این طرح است اعلام کرده قصد دارد این پلتفرم را با دیگر تجربیات مبتنی بر بلاکچین که هم اکنون توسط شهرداری مسکو در حال انجام است ادغام نماید که از آن جمله میتوان به پلتفرم رای گیری این شهر موسوم به Active Citizen اشاره نمود.

Active Citizen از سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز به کار کرده است و به ساکنان مسکو امکان می دهد در مورد موضوعات مختلف نظیر محل قرار گیری مسیرهای دوچرخه سواری، دکوراسیون شهری و رویدادهای مختلف نظر بدهند. گفته می شود قرار است از این سیستم برای اخذ الکترونیکی رای در طول انتخابات پارلمانی پاییز در روسیه نیز استفاده گردد. این امکان طبق اعلام مقامات مسکو در اختیار شش درصد از رای دهندگان قرار داده خواهد شد.

 

منبع: دیجیاتو