021-28423015
021-28423015
'

نسخه جدید نقشه راه اپلیکیشن های وب در موبایل

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
محتویات نقشه راه به دنبال تکامل پلت فرم وب ، از آوریل 2018 به روز شده است. اکثر این به روز رسانی ها بر مکانیزمی متمرکز است که اجازه می دهد برنامه های کاربردی وب موبایل را برای تنظیمات عملکرد بهینه سازی کنید و کنترل بیشتری بر رفتار پیش فرض مرورگر داشته باشید که با اولویت عملکرد لمس بر رفتار اولیه مرورگر انجام می شود.

کنسرسیوم جهانی وب (W3C)  یک نسخه جدید از نقشه راه وب برنامه های کاربردی در موبایل منتشر کرده است، یک مرور کلی از فن آوری های مختلف در W3C توسعه یافته است که توانایی های برنامه های کاربردی وب را افزایش می دهد و این که چگونه آنها به طور خاص برای محتوای تلفن همراه کاربرد دارند.

محتویات نقشه راه به دنبال تکامل پلت فرم وب ، از آوریل 2018 به روز شده است.  اکثر این به روز رسانی ها بر مکانیزمی متمرکز است که اجازه می دهد برنامه های کاربردی وب موبایل را برای تنظیمات عملکرد بهینه سازی کنید و کنترل بیشتری بر رفتار پیش فرض مرورگر داشته باشید که با اولویت عملکرد لمس بر رفتار اولیه مرورگر انجام می شود. به طور خاص، کار جدید اکتشافی و تکنولوژی پیشرفته ذکر شده در تنظیم و عملکرد صفحه استوار است که عبارتند از :

  • وب سرویس    CSS Animation Worklet  برای ایجاد انیمیشن های اسکریپتی در یک موضوع اختصاصی
  • CSS حاوی یک ویژگی است که نشان می دهد که زیرشبکه یک عنصر مشخص ، مستقل از باقی صفحه است.
  • ویژگی پیشنهادی با CSS با عنوان overscroll-behavior  پیشنهادی برای کنترل رفتار اسکرول است زمانی که اسکرول به مرز باکس اسکرول می رسد.
  • وب سرویس Event Timing Web Perf  برای اندازه گیری تأخیر رویدادهایی که با تعامل کاربر ایجاد می شود.
  • شناسه ها برای وب سرویس وضعیتی WebRTC  برای نظارت بر عملکرد شبکه و خط جریان رسانه ها در سناریوهای یکپارچه
  • نکات اولویتی برای اجازه دادن به توسعه دهندگان جهت تعیین اولویت دانلود هر منبع

این نقشه راه به  WebDriver  اشاره ای نکرده است. اخیرا به عنوان یک توصیه توسط  W3C منتشر شده است و یکی از فن آوری های کلیدی برای توسعه دهندگان وب تلفن همراه است که امکان تست خودکار در سراسر مرورگرها و دستگاه ها را فراهم آورده است.  این مورد بیشتر یک روش نظارتی است که در این نسخه جدید تصحیح شده است.

 

منبع : کنسرسیوم جهانی وب