021-28423015
021-28423015
'

هویت آنلاین برند و ضرورت توسعه آن

10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
0 رای ثبت گردیده است
در یک تعریف کوتاه می توان گفت هویت آنلاین یک برند ، تمام آن چیزی است که از یک برند در دنیای مجازی می توان یافت. از شبکه های اجتماعی گرفته تا وب سایت اختصاصی هر مجموعه ، باید به نحوی تدوین ، راه اندازی و مدیریت شوند که تصویر مناسبی از شخصیت برند ارائه دهد.

بازتاب رفتار سازمان در دنیای مجازی

اندک زمانی طول نخواهد کشید که دیگر ایجاد و مدیریت روابط عمومی سازمان‌ها توسط خود افراد صورت نخواهد پذیرفت و و فقط شاید بخش شفاهی این امر توسط پرسنل واقعی انجام شود.

پیشرفت و توسعه تکنولوژی در موضوعات مختلف باعث خواهد شد که بسیاری از امور مربوط به حوزه روابط عمومی نیز به عهده ربات‌ها و سیستم‌های نخبه باشد.

با این حال هنوز مجموعه‌های بسیاری هستند که حتی برای ایجاد یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی اقدام نکرده‌اند و صحبت از سیستم‌های نخبه در مقابل این سازمان‌ها بسیار کار دشواری خواهد بود، چون درک متقابل اتفاق نخواهد افتاد.

 

نیازمندی‌های ساخت هویت آنلاین یک برند

در حال حاضر بسترهای گوناگونی برای گسترش روابط و حضور در دنیای رسانه وجود دارد که به نسبت موضوع فعالیت ، گستردگی برند‌، چشم‌انداز آن و فاکتورهای دیگر می توان به موارد کلی زیر اشاره کرد :

 1. شبکه های اجتماعی
 2. وب سایت اختصاصی
 3. رپورتاژهای رسمی در خبرگزاری ها
 4. صفحات اختصاصی در انجمنهای تخصصی
 5. و ...

نیازمندی‌های هر سازمان یا برند بر پایه فاکتورهای مختلف و سیاست‌های کلی آن مشخص می شود، اما در حالت کلی نیاز است که روند زیر برای هر مجموعه‌ای جهت تدوین ، ایجاد و نگهداری هویت آنلاین، راه‌اندازی شود :

 • ارائه محتوای مناسب در بسترهای مختلف و متنوع جهت در دسترس بودن
 • پیگیری و مدیریت ارجاعات و مطالعه رفتار مخاطب
 • بازخورد مناسب به ازای عکس العمل‌های مخاطبین

 

راه حل

مسلماً رفع نیازهای ذکر شده جهت دستیابی به نتایج مقبول و صد البته فراتر از مقبول، در سایه تنظیم برنامه‌ای مدون و اجرای بی وقفه این برنامه ممکن خواهد بود. برای ایجاد هویت آنلاین برند یا سازمان در هر مجموعه‌ای، بر پایه سیاست‌ها و موضوع فعالیت آن می توان به روش‌های زیر اقدام کرد :

 • ایجاد و نگهداری وب سایت اختصاصی سازمان
 • ایجاد و تدوین نمای کلی صفحات در شبکه‌های اجتماعی
 • ایجاد صفحات در انجمن‌های تخصصی مرتبط با حوزه فعالیت
 • ایجاد روابط مؤثر مابین سازمان و رسانه‌های عمومی و تخصصی
 • تدوین برنامه تولید محتوای عمومی و تخصصی مرتبط با حوزه فعالیت و اجرای بی وقفه
 • مطالعه تاثیر محتوا، و تحلیل داده‌های به دست آمده جهت بازخورد متناسب