021-28423015
021-28423015

معماری جوامع مجازی

جوامع مجازی از جمله ارکان اصلی دنیای وب می باشند. ما در وب مهراز به روش های نوین بر روی معماری ، طراحی و اجرای جوامع مجازی تخصصی متمرکز هستیم.

  جامعه مجازی ، حقیقی تر از واقعیت

در وسعت بی کران این دنیا ، امروزه مردم آنچه را که راحت و کم هزینه تر در دسترس باشد را ترجیح می دهند. مجموعه های موفق نیز با علم بر این نکته ، با حضور در دنیای مجازی و ارائه خدمات و محصولات خود و یا معرفی و در دسترس همگان بودن ، خود را همگام و در مواردی هم پیشگام معرفی می کنند.
مجموعه هایی مانند انجمن های علمی ، جوامع تخصصی رشته های فنی مختلف ، معتقدین به باورها و افکار خاص و هر جمعی که در نقطه ای مشترک اقدام به فعالیت می نمایند ، امروزه به دلیل سرعت بسیار بالای حرکت و رشد جامعه ، جهت توسعه و رشد خود لازم است از روش های مدرن و یکپارچه تری استفاده نمایند.

 

 

  ویژگی های جوامع مجازی

در این نوع سیستم ، ملاک عمل ، اهداف و چشم انداز هر مجموعه می باشد. بدین منظور در بخش های عمومی و تخصصی ، ابزار ها و سیستم های مختلفی برقرار است که به شرح زیر می باشد :

 • نمایه (پروفایل کاربری) در سطح بندی های مختلف از مدیرکل تا کاربر عادی
 • سیستم جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات کاربری
 • بخش تازه ها و آپدیت ها
 • بخش آموزشی (مدرسه تخصصی)
 • سیستم طبقه بندی کاربران بر پایه رفتار کاربری
 • سیستم مدیریت و توسعه محتوا
 • سیستم تعاملات شبکه ای کاربران
 • ابزار و امکانات تخصصی به نسبت موضوع فعالیت


  خدمات معماری جوامع مجازی مناسب چه کسانی است؟

 • انجمن های علمی
 • انجمن های فنی و تخصصی
 • گروه ها و تیم های گسترده و پر جمعیت
 • مردم نهادها


  روال ارائه این خدمات چگونه است؟

شرکت وب مهراز با توجه به اهداف و نیاز های کارفرمایان خود ، مجموعه ای از روال های اجرایی را تعریف کرده و هر روال را تا تکمیل شدن پیش می برد و در نهایت آنها را در کنار هم قرار می دهد. برخی از این روال ها تا نهایی شدن ، نیاز به تکرار و تکرار خواهنـد داشت. به عنوان مثال فرآیند طراحی ظاهری وب سایت باید توسط کارفرما تایید گردد و تا نهایی شدن آن تکرار می شود و در این حین ایده های جدید و نظرات کارفرما اعمال می شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

تحلیل نیازمندی ها و ساز و کار سیستم مورد نیاز
پس از عقد قرارداد مابین مجموعه شما و وب مهراز ، جلسه ای با حضور تیم فنی وب مهراز و افراد ذی نفع و ذی صلاح مجموعه شما تشکیل می گردد. در این جلسه تمامی نیازمندی های مورد نظر شما بررسی شده و یادداشت می شود. تحلیل های اولیه صورت می پذیرد و تا مشخص شدن تمام بخش های سیستم مورد نظر ممکن است بیش از یک جلسه تشکیل شود.
پس از مشخص شدن این بخش ها و نیازمندی ها ، تیم فنی وب مهراز این موارد را کنار یکدیگر قرار داده و اقدام به پالایش اطلاعات می نماید. سپس اطلاعات نهایی برای گذر به  مرحله بعد ، فراهم می شود.

 

 

طراحی اولیه :
طراحی اولیه بر اساس استاندارد های روز دنیا و بر پایه نیاز های کسب و کار شما انجام می شود. طراحی اولیه وب سایت شما طبق آخرین استانداردهای طراحی وب صورت پذیرفته و نهایتاً شامل هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل خواهد بود. همچنین این طراحی بر اساس طراحی واکنش گرا اجرا می شود  تا تمامی مخاطبان در هر دستگاهی با هر اندازه از نمایشگر که وب سایت شما را مشاهده می کنند ، آن را مرتب و حرفه ای ببینند ، که این موضوع از منظر نشان دادن نظم و تخصص در یک کسب و کار حائز اهمیت است.
بی شک با صحبت های تکمیلی بر روی نیاز های شما از وب سایت ، و با کسب آشنایی بیشتر از سازمان شما ، می توانیم نزدیک ترین و حرفه ای ترین طراحی ممکن را ارائه دهیم.

 

بررسی طراحی اولیه :
پس از اتمام طراحی اولیه جلسه ای ترتیب داده می شود و در طی آن طراحی اولیه ارائه شده در حضور شما بررسی می شود. در طول این جلسه ، تمامی موارد مورد نظر شما جهت تغییر یا بهبود طراحی ،  یادداشت می شود.
پس از اتمام بررسی ، نکات اعلامی در طراحی لحاظ می گردد و نهایتا با تایید از طرف شما ، طراحی اولیه بصورت کدهای برنامه نویسی اجرا شده و در بستر وب قرار داده می شود.

 

بازبینی طراحی مورد اجرا :
به محض آنلاین شدن طراحی مورد اجرا ، موارد مورد نیاز برای تغییر ، افزودن یا کاستن ، توسط شما اعلام می شود. و پس از اعمال این تغییرات در یک جلسه رسمی ، با حضور مقام مسئول مجموعه شما و اعضای وب مهراز (طراح و مدیرگروه) بازبینی نهایی  بر روی بستر وب صورت می پذیرد.
در پایان این جلسه در رابطه با نهایی شدن طراحی یا تغییر در آن ، تصمیم گیری می شود. در صورت تایید نهایی ، اقدام به آنلاین کردن طراحی بر روی آدرس اصلی وب سایت شما ، می شود.

 

برنامه نویسی :
با توجه به نوع وب سایت مورد نیاز شما ، و بسته به زمان مورد نیاز جهت اجرای پنل مدیریتی وب سایت ، اقدام به برنامه نویسی می گردد. بدیهی است تا زمانی که تمامی امکانات مورد نظر بصورت کامل و صحیح اجرا نشده باشد ، طراحی اجرا شده بر روی دامنه اصلی وب سایت بصورت ایستا (static) خواهد بود.
این مرحله شامل پیاده سازی تمامی امکانات مورد ذکر در پیوست "جزئیات سیستم" می باشد که به ضمیمه قرارداد هنگام امضای آن تحویل شما می شود.

 

آموزش :
پس از اتمام مراحل اصلی برنامه نویسی و آنلاین شدن پنل مدیریتی وب سایت شما ، تمامی نام های کاربری و رمزهای ورود به رابط فنی معرفی شده توسط شما تحویل داده می شود و نحوه کار با پنل مدیریتی وب سایت به پرسنل مورد نظرتان آموزش داده می شود.
در طول این جلسه آموزشی ، کاربران وب سایت بطور کامل با نحوه مدیریت وب سایت از جمله افزایش یا ویرایش محتوای آن آشنا می شوند.

 

  چرا وب مهراز؟

آنچه وب مهراز را از دیگر شرکت های تولید نرم افزار های تحت وب متمایز می سازد ، دو گزینه بسیار حیاتی می باشد. یکی پشتیبانی و ارائه خدمات بی درنگ است. اگر با کارفرمایان نرم افزارهایی که تا امروز در کشورمان تولید شده است ملاقاتی داشته باشید ، بدون شک به شما خواهند گفت که مشکلات فراوانی با شرکت های تولید کننده در زمینه پشتیبانی داشته اند و نرم افزارشان به این نقطه رسیده است. دومین گزینه و عامل تمایز وبساز از رقیبانش ، استخدام کارشناس مربوط به هر موضوع شغلی است. بعبارتی دیگر زمانی که شما انتظار دارید نرم افزارتان تمامی نیاز های این حوزه را برای کسب و کار شما بر طرف سازد ، وب مهراز با استخدام کارشناس یا متخصصی در زمینه فعالیت شما ، تمامی موارد مورد نیاز برای تولید یک اپلیکیشن موبایل بی نظیر و کامل را مشخص کرده و رعایت می کند. وب مهراز با انتخاب روند تولیدی صحیح و علمی از وقوع اتفاقاتی نظیر کمبود امکانات مورد نیاز ، ایرادات عملکردی و ... جلوگیری می کند.
کارفرمایان محترم می توانند با در نظر گرفتن هر نوع وب سایت، قبل از هرگونه قرارداد و شروع کار ، به دفعات از خدمات مشاوره وب مهراز استفاده نمایند.

 

  از کجا شروع کنیم؟  

 گروه توسعه نرم افزاری وب مهراز ، با دانشی بروز و با صرف خلاقیت و جدیت هرچه تمام ، آماده ارائه خدمات مبتنی بر وب می باشد. برای شروع همکاری بی نظیر با ما ، می توانید از کانال های ارتباطی وب مهراز استفاده نمایید.