021-28423015
021-28423015

UX / UI

نتیجه بدست آمده از تجارب شرکت نرم افزاری وب مهراز نشان میدهد مطالعه نیاز کاربران نقش مهمی را در موفقیت یک پروژه خواهد داشت. یک پروژه موفق تلفیقی از ظاهری زیبا و عملکرد صحیح و کارا میباشد.

 

  رابط کاربری ، ویترین کسب و کار شما

قطعا برای هر نوع وب سایت و یا اپلیکیشن ، اولین مسئله پیش روی مخاطب ، ظاهر آن می باشد. گرافیک وب سایت یا اپلیکیشن شما ویترین کسب و کار شماست. هرچه این ویترین منظم ، اصولی و زیباتر باشد قطعا مخاطب حس بهتری نسبت به آن خواهد داشت و به ادامه حضور و استفاده از آن راغب خواهد بود.

رابط کاربری یا همان UI (user interface) همان ظاهر وب سایت یا اپلیکیشن شما است که کاربر با آن ارتباط می گیرد و رابطه ای میان نرم افزار عملکردی و کاربر ایجاد می شود. از طریق رابط کاربری ، مخاطب تعیین می کند که چه چیزی می خواهد و نرم افزار در پس آن ، عملیات درخواستی را اجرا کرده و در اختیار مخاطب قرار می دهد.

علاوه بر امکانات و کارایی نرم افزار تحت وب یا موبایل ، ظاهر آن نیز در تصمیم گیری مخاطبان تاثیر بسزایی دارد. به گونه ای که بارها و بارها مشاهده شده است که کاربران در وب سایتی با گرافیک آزار دهنده بیشتر تمایل به خروج از آن را دارند و یا پس از دانلود و نصب اپلیکیشن موبایل با گرافیکی آزار دهنده ، چندان مایل به نگه داشتن آن در موبایل خود نیستند.
البته مسئله فقط آزار دهنده بودن نیست. ممکن است طراحی ظاهری یک وب سایت یا اپلیکیشن موبایل بسیار زیبا باشد اما کارآمد نباشد. این مسائل به راحتی و با کمی تامل و درایت قابل حل شدن است.

 

  فرزند خوانده ای به نام تجربه کاربری

ماهانه هر کاربر اینترنت بطور میانگین وارد 89 وب سایت می شود که در میان این تعداد حدود 50% موارد ، ظاهری مناسب و یا زیبا دارند. اما آیا همه آنها کارآمد هستند؟ بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی که اقدام به تهیه و توسعه وب سایت یا اپلیکیشن می کنند ، به زیبایی آن اهمیت می دهند اما متاسفانه کاربرد پذیری آن را در نظر نمی گیرند.

به عنوان مثال فرض کنید که مخلوط کنی از طلا داشته باشید. ظاهری بسیار زیبا اما کاربرد ناپذیر. تنها مورد استفاده آن ، دکوراتیو بودن آن است. مانند وب سایت برخی از کسب و کارها یا افراد که بسیار زیبا طراحی می شوند و داشتن آن صرفاً بخاطر جلوه و فخر فروشی است.

 

تجربه کاربری یا همان UX (user experience) همان چیزی است که یک مخلوط کن را در عین طراحی ظاهری زیبا به وسیله ای کارآمد و مناسب تبدیل می کند. در وب سایت یا اپلیکیشن ، علاوه بر طراحی گرافیکی زیبا (UI) ، سعی بر آن است که بخش های مختلف نرم افزار شما بگونه ای طراحی و جایگذاری شوند که کاربر بهترین تجربه را در استفاده از آن داشته باشد. در این موضوع ، گاهی اوقات لازم است کارآمدی یک دکمه ، لیست یا منو را بر زیبایی ظاهری آن ترجیح دهیم. که این همان کلید جذب و نگهداری مخاطبین وفادار است.

تجربه کاربری یکی از معدود فاکتورهایی است که شرکت های نرم افزاری حرفه ای و مجرب انگشت شماری آن را رعایت می کنند و به راحتی می توان این امر را در وب سایت های طراحی شده توسط آنها تشخیص داد.

 

 

  خدمات طراحی و اجرای UI/UX مناسب چه کسانی است؟

شرکت نرم افزاری وب مهراز با رعایت اصول بروز و تخصصی  طراحی و اجرای UI/UX و با صرف خلاقیت بی بدیل آماده ارائه این خدمات به گروه های زیر می باشد :

  • اشخاص حقیقی و حقوقی که خواهان خدمات طراحی و توسعه وب یا اپلیکیشن موبایل می باشند.
  • اشخاص حقیقی و حقوقی که در حال حاضر دارای نرم افزار تحت وب یا موبایل بوده و تمایل به ارتقاء طراحی ظاهری و تجربه کاربری آن دارند.
  • افراد ، گروه ها و شرکت های نرم افزاری که می خواهند این گزینه را برون سپاری کنند.
  • یا هر مجموعه دیگری که به هر دلیل دیگری می خواهد فقط از این خدمات با همکاری وب مهراز ، بهره مند شوند.

 

  روال ارائه این خدمات چگونه است؟

شرکت وب مهراز با توجه به اهداف و نیاز های کارفرمایان خود ، مجموعه ای از روال های اجرایی را تعریف کرده و هر روال را تا تکمیل شدن پیش می برد و در نهایت آنها را در کنار هم قرار می دهد. برخی از این روال ها تا نهایی شدن ، نیاز به تکرار و تکرار خواهنـد داشت. به عنوان مثال فرآیند طراحی ظاهری وب سایت باید توسط کارفرما تایید گردد و تا نهایی شدن آن تکرار می شود و در این حین ایده های جدید و نظرات کارفرما اعمال می شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

 

طراحی اولیه

پس از عقد قرارداد مابین مجموعه شما و وب مهراز ، طراحی اولیه بر اساس استاندارد های روز دنیا و بر پایه نیاز های کسب و کار شما انجام می شود. طراحی اولیه طبق آخرین استانداردهای طراحی رابط کاربری صورت پذیرفته و نهایتاً شامل هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل خواهد بود. همچنین این طراحی بر اساس طراحی واکنش گرا اجرا می شود  تا تمامی مخاطبان در هر دستگاهی با هر اندازه از نمایشگر که نرم افزار شما را مشاهده می کنند ، آن را مرتب و حرفه ای ببینند ، که این موضوع از منظر نشان دادن نظم و تخصص در یک کسب و کار حائز اهمیت است.
بی شک با صحبت های تکمیلی بر روی نیاز های شما از نرم افزارتان ، و با کسب آشنایی بیشتر از سازمان شما ، می توانیم نزدیک ترین و حرفه ای ترین طراحی ممکن را ارائه دهیم.

 

بررسی طراحی اولیه

پس از اتمام طراحی اولیه جلسه ای ترتیب داده می شود و در طی آن طراحی اولیه ارائه شده در حضور شما بررسی می شود. در طول این جلسه ، تمامی موارد مورد نظر شما جهت تغییر یا بهبود طراحی ،  یادداشت می شود.
پس از اتمام بررسی ، نکات اعلامی در طراحی لحاظ می گردد و نهایتا با تایید از طرف شما ، طراحی اولیه بصورت کدهای برنامه نویسی اجرا شده و در بستر آزمایشی قرار داده می شود.

 

بازبینی طراحی مورد اجرا

به محض اعمال طراحی مورد اجرا ، موارد مورد نیاز برای تغییر ، افزودن یا کاستن ، توسط شما اعلام می شود. و پس از اعمال این تغییرات در یک جلسه رسمی ، با حضور مقام مسئول مجموعه شما و اعضای وب مهراز (طراح و مدیرگروه) بازبینی نهایی  بر روی بستر وب صورت می پذیرد.
در پایان این جلسه در رابطه با نهایی شدن طراحی یا تغییر در آن ، تصمیم گیری می شود. در صورت تایید نهایی ، نسبت به آنلاین کردن طراحی بر روی آدرس اصلی وب سایت شما یا اپلیکیشن موبایتان ، اقدام می کنیم.

 

  چرا وب مهراز؟

آنچه وب مهراز را از دیگر شرکت های تولید نرم افزار های تحت وب متمایز می سازد ، دو گزینه بسیار حیاتی می باشد. یکی پشتیبانی و ارائه خدمات بی درنگ است. اگر با کارفرمایان نرم افزارهایی که تا امروز در کشورمان تولید شده است ملاقاتی داشته باشید ، بدون شک به شما خواهند گفت که مشکلات فراوانی با شرکت های تولید کننده در زمینه پشتیبانی داشته اند و نرم افزارشان به این نقطه رسیده است. دومین گزینه و عامل تمایز وبساز از رقیبانش ، استخدام کارشناس مربوط به هر موضوع شغلی است. بعبارتی دیگر زمانی که شما انتظار دارید نرم افزارتان تمامی نیاز های این حوزه را برای کسب و کار شما بر طرف سازد ، وب مهراز با استخدام کارشناس یا متخصصی در زمینه فعالیت شما ، تمامی موارد مورد نیاز برای تولید یک اپلیکیشن موبایل یا وب سایت بی نظیر و کامل را مشخص کرده و رعایت می کند. وب مهراز با انتخاب روند تولیدی صحیح و علمی از وقوع اتفاقاتی نظیر کمبود امکانات مورد نیاز ، ایرادات عملکردی و ... جلوگیری می کند.
کارفرمایان محترم می توانند با در نظر گرفتن هر نوع وب سایت یا اپلیکیشن ، قبل از هرگونه قرارداد و شروع کار ، به دفعات از خدمات مشاوره وب مهراز استفاده نمایند.

 

  از کجا شروع کنیم؟ 

برای شروع همکاری بی نظیر با ما ، می توانید از کانال های ارتباطی وب مهراز استفاده نمایید.