021-28423015
021-28423015

4 روش کاربردی برای تولید محتوای تک و مفید

تولید محتوا ، دغدغه اصلی صاحبان وب سایت می باشد. آنها از روش های گوناگونی برای تولید محتوا استفاده می کنند، اما در کشور ما اکثرا با کپی از منابع قوی تر اتفاق می افتد. کپی کاری ، بدترین کاری است که میتوانید با وب سایت خود انجام دهید. در ابتدا شاید بازدید خوبی داشته باشید ولی به مرور جذابیت خود را از دست خواهید داد. وب سایت شما باید مطالب تک و بی همتایی را شامل شود که برای کاربر مفید و کارآمد باشد. کاربران معمولا برای  یافتن مطالب مورد نیاز خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند و اکثرا پس از چند بار مراجعه به یک وب سایت و یافتن مطالب مورد نیاز خود ، دیگر بطور مستقیم وارد آن می شوند.

تولید محتوای تک باعث می شود همیشه در صدر نتایج جستجو باشید و این به اعتبار وب سایت شما خواهد افزود. کاربری که می خواهد در زمینه ای خاص مطلبی بیابد ، مطمئنا با عبارت یا جمله ای مرتبط به جستجو می پردازد. حال در نظر داشته باشید که اگر مطلب شما تک باشد ، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

ورود کاربر به وب سایت شما و خروج مثمر ثمر وی ، باعث حک شدن نام وب سایتتان در ذهن وی خواهد شد. در نتیجه بار دیگر ، برای یافتن مطلبی در همان موضوع به احتمال بسیار زیاد وب سایت شما را مستقیما باز کرده و یا حتی آدرس وب سایتتان را در علاقه مندی ها ثبت خواهد کرد تا دسترسی آسانتری به مطالبتان داشته باشد.

این را نیز در نظر داشته باشید که مطلب شما باید کیفیت بیشتری داشته باشد تا کمیت بیشتر. تجربه نشان داده است که یک متن تک صفحه ای مفید و کیفی ، به مراتب موثر تر از چند متن چند صفحه ای است. صاحب وب سایتی که هر هفته یک متن تک صفحه ای مفید و پر طرفدار ثبت می کند موفق تر از فردی خواهد بود که روزانه چند مطلب کپی یا بی کیفیت یا کم طرفدار ثبت می کند.

در این مقاله به معرفی و شرح مختصری از 4 روش تولید محتوای مفید و بی همتا ، خواهیم پرداخت :

تالیف

برای تالیف یک متن ، به دو روش زیر می توان عمل کرد :

1-      باید دانش کافی در مورد موضوع مورد نظرتان داشته باشید تا بتوانید بصورت کیفی به تولید متن خود بپردازید. از آموخته های خود استفاده کنید و آنها را بر روی صفحه کامپیورتان بیاورید. با کمی دقت و مدیریت ، می توانید متن مورد نظر را ویرایش کرده و با ترتیب بندی مناسب محتوای خود را آماده کنید. اگر در زمینه ای خاص تخصص دارید یا کار با ابزار یا نرم افزاری را بخوبی می دانید ، همین الان دست به کار شوید. دانسته های خود را در قسمت های مختلف آن زمینه علمی یا عملی ویرایش کنید و بصورت بخش های مختلف پست کنید.

2-      در زمینه های مختلف تجربه های کوتاه و بلندی داشته باشید و تجربیات خود را بصورت مکتوب ثبت کنید. با مدیریت مناسب و ویرایشی دقیق می توانید این تجربیات را به صورت متنی آموزشی یا خبری به کاربران خود معرفی کنید. هرچقدر در موضوع مورد نظر خود خلاق تر باشید مطالب بیشتر و بهتری به دست خواهید آورد.

نکته ! ممکن است شما روش دیگری نیز به ذهنتان خطور کند که حتی بهتر از این دو روش باشد. پس معطل نکنید و از دانش خود استفاده حداکثری را ببرید.

ترجمه

یکی از دلایلی که ترجمه مطالب خارجی  پر اهمیت است این است که موتورهای جستجو وقتی به مطالب شما بر می خورند ، منبع آن را پیدا نمی کنند. بعبارتی دیگر متن شما برای اولین بار در سطح اینترنت ثبت شده است و به عنوان مطلبی تک در نظر گرفته می شود و “کپی” تلقی نمی شود. در صورتی که زبان انگلیسی شما متوسط به بالا می باشد می توانید در موضوع وب سایت خود ، مطالب انگلیسی زبانی را که مفید و آموزنده هستند یا به نوعی برای کاربران شما جذاب خواهند بود را ترجمه کرده و در وب سایت خود قرار دهید. مطمئنا کاربر با مشاهده چنین محتوایی بیش از پیش علاقمند به حضور در وب سایت شما خواهد شد.

در عین حال می توانید به فرآیند ترجمه مطالب از منابع معتبر انگلیسی زبان اشاره کنید تا کاربر بداند که برای تولید این محتوا چقدر زحمت کشیده اید و قدردان خدمات شما خواهد بود. همچنین به این مسئله نیز اشاره کنید که برای تولید این محتوا زحمت فراوانی کشیده اید و از کاربر بخواهید در صورت نشر مطالبتان در وبگاه خودشان ، به منبع آن ، یعنی وب سایت شما ، اشاره کند. شاید خیلی ها این کار را نکنند، اما نگران نباشید. چون از دید موتورهای جستجو ، شما منبع این مطلب هستید ، آسیب چندانی نخواهید دید.

گرد آوری

گردآوری و تنظیم مطالب یکی از روش های جذاب تولید محتوا می باشد. می توان در هر زمینه ای این روش را استفاده کرد. بطور مثال وب سایتی که در زمینه پزشکی فعالیت می کند ، می تواند از کتاب های گوناگون و منابع پزشکی و بهداشتی مختلف ، مطالبی را در آن موضوع جمع آوری کرده و با یک ویرایش مناسب و دقیق آن را به عنوان یک مقاله یا متنی آموزشی تنظیم کند. چنین مطالبی طرفداران خاص خود را دارند و ویژگی آموزندگی مطالب ، پتانسیل جذب کاربر را نیز بیشتر از بقیه مطالب به متن شما خواهد داد.

همچنین می توانید نظرات یا جملات مختلفی را از افراد و متخصصان هر زمینه کاری جمع آوری کرده و انتشار دهید. برای این کار کافی است یک پرسشنامه یا فرمی تهیه کرده و به افراد مختلف دهید تا آن را پر کنند. نهایتا با مطالعه و بررسی آنها می توانید مجموعه ای کامل و مفید برای کاربران خود تهیه کنید.

مصاحبه

مصاحبه با متخصصان در هر قسمت از زمینه کاری آنها می تواند نو و مفید باشد. موضوعی را انتخاب کنید و از متخصص آن بخواهید به پرسش های تدوین شده توسط شما پاسخ دهد. با نشر این مصاحبه به صورت مصاحبه اختصاصی توسط خودتان می توانید کاربران ویژه ای را جذب کنید. سود این کار برای فرد مصاحبه شونده مطرح شدن نام وی می باشد. پس نگران اینکه چه پاسخی به وی بدهید نیز نباشید.

مصاحبه با افراد مشهور و صاحب نام نیز از جذابیت خاصی برخوردار است. اگر به چنین افرادی دسترسی دارید ، فرصت را از دست ندهید. همین الان سوالاتی را تدوین کرده و به سراغ آنها بروید.

شاید این روش ها زمان بر باشند اما مطمئن باشید محتوایی که با این روش ها تولید شود ارزش بیشتری داشته و کاربر را همیشه به سمت شما هدایت خواهند کرد.


نظر شما

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.
لطفا متن نظر خود را وارد کنید
>

یادگیری SEO

مقالات و دروس

عضویت در خبرنامه شرکت نرم افزاری وب مهراز

برای اطلاع از بسته ها ، تخفیف های استثنایی و تازه های ما به خبرنامه وب مهراز بپیوندید.

لطفا شماره همراه صحیح وارد کنید.
لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.

مقالات مرتبط