021-28423015
021-28423015

سئو در فلش ، جاوا اسکریپت و jQuery . مشکل چیست؟

seo javascript flashدر میان سئو کاران فلش به بدنامی مشهور است. البته ناگفته نماند وبسایت های زیادی وجود دارند که با فلش طراحی شده اند و دارای رتبه مناسبی هستند. اما مشکل در دوباره کاری هایی است که در طراحی با فلش باید انجام شود. یعنی کار ها هم باید یک بار با فلش انجام بگیرد و بار دیگر با HTML .
موتور های جستجو تصاویر را نمی توانند بخوانند و فلش راهی برای نمایش ویدئو ها و تصاویر در یک وبسایت می باشد. یعنی در واقع فلش ها از ویدئو ها و تصاویر ساخته می شوند پس آن ها نیازمند متن هایی هستند که محتوای وبسایت شما را به موتور های جستجو نشان دهند.
اما HTML پادشاه متن و محتواست که در بسته و جعبه ها قرار گرفتند. اساسا فلش بروی ظاهر و حس بینایی متمرکز شده است که رابطه دوستی آنچنانی با موتورهای جستجو ندارد.
در مقایسه با وبسایت هایی که با HTML/XHTML/CSS طراحی شده اند و دسترسی و تفسیر آن ها به راحتی صورت می گیرد ،اصلا برای یک موتور جستجو به صرفه نیست که زمان خود را در راه بدست آوردن محتوای فلش ها و تفسیر آن ها هدر کند. البته نا گفته نماند که فلش ها قدرت تعامل بهتری به کاربران خود می دهند چون کاربران به راحتی با فیلم ها و تصاویر رابطه برقرار کنند. نگاهی به آخرین نسخه های CSS و HTML بیاندازید.آن ها بروی گرافیک بهتر متمرکز شده است.
اگر شما برای طراحی سایتتان از فریم ها استفاده می کنید کار موتور های جستجو را برای دنبال کردن لینک هایتان و خزیدن در میان محتوای سایتتان سخت کرده اید. صفحه هایتان را بدون استفاده از فریم ها طراحی کنید. این به نفع شما خواهد بود. با این کار  وبسایت خود را شسته و رفته تحویل موتور های جستجو خواهید داد و کار آن ها را برای بالا بردن صفحه شما در موتور های جستجو راحت خواهید کرد.
امروزه با روی کار آمدن HTML5 و CSS3 تقریبا می توان گفت که استفاده از فلش راهی به سوی مرگ را طی می کند.
وقتی وارد عرصه HTML5 و CSS3 شوید متوجه خواهید شد پایان استفاده ازفلش نه تنها غم انگیز نیست بلکه شروعی فصل تازه در دنیای وب است.

شروع آموزش HTML5
شروع آموزش CSS3
به دنیای HTML5 خوش آمدید: 10 دلیلی که ما را ملزم به استفاده از HTML5 می کند.
سخنی با کسانی که می خواهند وارد مسائل سئو و برنامه نویسی نشوند و فقط وبسایت خود را راه اندازه کرده و شروع به کسب و کار کنند:
اگر شما تجربه کافی در استفاده از جاوا اسکریپت یا زبانی شبیه آن مانند jQuery  ندارید، بسیاری از صفحات از پیش طراحی شده وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید و یا پوسته های آماده رایگان دانلود کنید.
این ها موجب می شود که خیلی سریع وارد کسب و کار خود شوید بدون آنکه وارد عرصه یادگیری چندین زبان شوید.
اگر نیاز به کمک در این رابطه دارید می توانید با این لینک تماس بگیرید:
گروه طراحی و برنامه نویسی وب مهراز

و اگر شما برنامه نویس هستید و مایل به یادگیری بیشتر ، همین الان به یادگیری خود ادامه دهید.

شروع آموزش HTML5
شروع آموزش CSS3


نظر شما

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.
لطفا متن نظر خود را وارد کنید
>

یادگیری SEO

مقالات و دروس

عضویت در خبرنامه شرکت نرم افزاری وب مهراز

برای اطلاع از بسته ها ، تخفیف های استثنایی و تازه های ما به خبرنامه وب مهراز بپیوندید.

لطفا شماره همراه صحیح وارد کنید.
لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.

مقالات مرتبط