021-28423015
021-28423015

طراحی بهترین صفحه ” درباره ما “

صفحات قدیمی “درباره ما” که همه شاهد آن هستیم چیزی عادی شده اند و از همان ابتدای جریان اصلی اینترنت بوده اند که کلا یکسان و معمولی بودند. امروزه نیز خیلی از طراحان وب در ایران روش های قدیمی را به کار میبرند یا از CMS های آماده استفاده می کنند که مسئله ای عادی شده است. اگر شما یک سایت تجاری یا خبری دارید ، مسلما به یک صفحه درباره ما نیازمندید. این مورد نیز مانند نقشه سایت یا دکمه های شبکه های اجتماعی مورد نیاز و معمول می باشد.

 گاهی شگفت زده می شویم که برخی از شرکت ها و افراد برای چیزی تا این حد معمولی ، چقدر بد عمل می کنند. موارد زیادی مانند المان های بی روح ، بیوگرافی های خسته کننده ای که اطلاعات خیلی زیاد و غیرضروری ارائه می کنند بسیار مشاهده می شود. در صفحه “درباره ما” باید چیزی نوشته شود که نظر بازدید کننده جلب شود ، نه اینکه به مواردی اشاره شود که خودمان لذت ببریم.

اگر شما نیز از داشتن یک صفحه “درباره ما“ی ساده و قدیمی خسته شده اید یا در طراحی برای مشتریان خود دچار سردرگمی شده اید توصیه میکنم مطالب زیر را به دقت خوانده و اجرا کنید.

شخصیت خود را در طرح نمایان کنید

در هر تخصصی که هستید و شغل شما هر چه که باشد ، سعی بر آن است که در صفحه “درباره ما” دورنمایی خوب و ملموس به مشتری بدهید. شما ممکن است نویسنده ، طراح یا مشاور و … باشید. گذشته از هر نوع مسائل خسته کننده ، سعی کنید شخصیت اصلی خود را در قالبی زیبا و به بیانی روان مطرح کنید و اجازه دهید مشتریانتان از خواندن در مورد شما لذت ببرند.

با در نظر داشتن این موارد به آدرس http://www.gummisig.com/about مراجعه کنید. به نامی که در صفحه اشاره شده است دقت کنید : Gummisig. بله . فقط یک کلمه از میان  Guomundur Sigurosson که نام واقعی وی می باشد انتخاب کرده و خود را معرفی می کند. طراحی اهل آیسلند. صفحه “درباره” این طراح بلافاصله توجه شما را به شخصیت او جلب می کند. زاویه تصویر وی و تیشرت او که حاوی کلمه اسپایدر من می باشد به وضوح نمایانگر نوع تفکر اوست. اگر چنین تصویری معرف شخصیت نباشد پس هیچ تصویر دیگری نمی تواند باشد. البته شاید منظور خیلی ها از شخصیت یک لباس رسمی با لبخندی کوچک باشد.

 

 

با غرور درباره برند خود صحبت کنید

در معرفی مغرورانه و یا صحبت صادقانه در مورد یک شخص حقیقی یا حقوقی ، تفاوت فقط یک خط مشخص است. در صورتی که شرکتی بزرگ و موفق مانند MailChimp باشید ، برای معرفی خود همه چیز در دسترس خواهد بود. یکی از نقاط قوت این شرکت در متن صفحه معرفی وی این است که همزمان با معرفی و نمایان کردن برند خود ، افراد و فلسفه کاری خود را نیز به مردم معرفی می کند.

اینکه شما فقط به سال تاسیس و افراد داخل گروه و کارهایی که از پس آن بر می آیید ، اشاره کنید همان معرفی به روش قدیمی است که باید از آن بپرهیزید. اگر حرکت عظیمی در زمینه تخصص خود آغاز کرده اید ، به آن اشاره کنید. اگر تعداد مشتریانتان قابل توجه است ، به رخ بکشید ، اگر کاری که میکنید بی همتاست ، آن را نمایان سازید. اما به هیچ وجه غلو نکنید. با افتخار در مورد تخصص خود صحبت کنید اما انصاف و حقیقت را نیز در نظر بگیرید.

مینیمالیسم = ظرافت و وقار

بسیاری از موارد در طراحی وب ، همیشه در استرس این هستیم که مورد توجه همه قرار بگیریم. برای خود ما که به عنوان طراح وب به شهرت خود تجه می کنیم و برای راحتی و صبر و زمانی که بازدید کننده صرف می کند ، باید تا جایی که می شود طراحی را ساده و شیک انجام دهیم. به عبارتی دیگر ، مینیمالیسم می تواند به صورت شگفت آوری تاثیر گذار باشد که اکثرا به روش flat   design انجام می شود. بسیاری از شرکت ها در صفحه معرفی خود از این روش فوق العاده استفاده می کنند.

وقتی صحبت از مینیمالیسم به میان می آید ، بسیاریاز افراد فکر می کنند هر چیزی را کهبه حداقل برسانند به معنای واقعی مینیمالیسم درست یافته اند. اما مسئله اینجاست که چگونه و به چه روشی فضای موجود را با رنگ ها و متن های حداقل پر کنیم که فضا نه خالی و نه پر دیده شود و چگونه رنگ ها را با هم آشتی بدهیم. انتخاب 3 رنگ و استفاده از نهایتا 3 بخش در صفحه معرفی وب سایت حداقل های طراحی مینیمال می باشد. به عبارتی دیگر ، سعی کنید در کمترین جملات و گرافیک ، بیشترین حرف را برای گفتن داشته باشید ، یا به قول معروف ، مختصر و مفید.

پشتیبانی و راهنما در صفحه “درباره ما” !!؟

با دیدن این مورد ممکن است بسیار متعجب شوید. از خود می پرسید چگونه  مواردی مثل پشتیبانی و راهنما می تواند در صفحه “درباره ما” باشد؟  در حالی که باید حاوی اطلاعاتی در مورد برند مورد نظر باشد که بازدید کننده بیشتر در مورد آن برند بداند. نکته همین جاست. اگر کیفیت پشتیبانی و راهنمایی بخش مهم و برجسته ای از تخصص و زمینه فعالیت شما باشد این امکان وجود دارد که بتوانید به راحتی در صفحه معرفی ، اشاره ای به پشتیبانی و راهنمایی های خود در زمینه محصولات و خدمات داشته باشید.

حقیقت ، کلید جلب توجه مشتری

فرض کنید که یک گرافیست هستید. اما در حالت کلی می توانید به قطع در زمینه کارت ویزیت فعالیت داشته باشید. یعنی تخصص شما طراحی کارت ویزیت است. در این حالت اغراق در زمینه گرافیک بیشتر شما و مشتری شما را گمراه خواهد کرد. اگر رک و روراست بگویید تخصص من در طراحی کارت ویزیت است و در مورد این تخصص خود در صفحه معرفی وب سایتتان توضیح دهید به مراتب بیشتر تاثیر گزار خواهد بود تا اینکه در هر زمینه ای اعلام آمادگی کامل بکنید. چه بسا که در قسمت نمونه کارها نیز مشاهده خواهد شد که در کدام زمینه از حرفه خود تخصص دارید.


نظر شما

لطفا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید
لطفا ایمیل خود را وارد کنید لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.
لطفا متن نظر خود را وارد کنید
>

یادگیری SEO

مقالات و دروس

عضویت در خبرنامه شرکت نرم افزاری وب مهراز

برای اطلاع از بسته ها ، تخفیف های استثنایی و تازه های ما به خبرنامه وب مهراز بپیوندید.

لطفا شماره همراه صحیح وارد کنید.
لطفا ایمیل صحیح وارد کنید.

مقالات مرتبط